ress-02

Datum vydání: 2. listopad 2007
Formát: CDR 49' 46", exkluzívní balení, ručně vyrobený resso-pack. Limitovaná edice 75ti číslovaných kusů.
Možno zakoupit v pražské prodejně Polí5, nebo objednat u nás.
V digitálním formátu můžeta album stáhnout zde.

Hudba: Sensus. Monotypy: Pavlína Eisenhamerová. Design: Simona Gleissnerová & David Rambousek.

Recenze

"...Humanomaly představuje ponor do krajiny temného ambientu, kde vládnou nelidské zvuky vytvářené lidmi. Zdeformované záznamy politických proslovů se proplétají se samply z kreslených filmů a klapot bot pochodujících vojáků vytváří zlověstný rytmus. I zprofanované záznamy modlících se tibetských mnichů zní poskládané do několika vrstev pořádně děsivě. Spojujícím tématem deseti koláží je fascinace (či snad strach) z překračování hranice mezi lidským a odlidštěným. Studie zrůdného postčlověka masových ideologií či jen krize v mezní hranici ale nejsou nikdy explicitní, jsou spíše tušené a zbavené trapnosti černobílých soudů."

Karel Veselý, His Voice

"...Humanomaly je vcelku úspěšným pokusem propojit hlukový underground s okrajovými odnožemi taneční scény. Dark ambient, industrial, illbient i pochroumaný breakcore vydávají svědectví o nahromaděné skepsi ze současného světa (války, nábožeský fanatismus, zhoršující se životní prostředí). A to vše pouze v instrumentální podobě, s drobným použitím samplovaných nápověd. Na nováčka nahrávka překvapí velmi propracovanými aranžemi, čitelným zvukem a minimálně na domácí poměry osobitým a suverénním podáním."

Pavel Zelinka, Magazín UNI

"...Album Humanomaly není bezútěšné, drtivé či ničivé. Zkoumá, útočí a spočívá, je lidské i chladně počítačové. Ztratili možná svůj hlas, tam kdesi v úžlabinách nad roklí, tam kde se nebesa už jen klenou, ale mysl trvá a řád není podroben slovům...

...Elektronika je tu jako vodní živel, přízračná podmořská krajina, slyším cikády i noční ptáky, je tu i horrorová atmosféra, tikot stroje, EKG je spřažením monitoru a člověka, jejich pulz splývá. Religiozní přídech je věc trvalá a chór střídá šamanská repetice, zimní rolničky mizí pod nánosem domorodých sborů a všude je tma, ta tmoucí. Kde je místo pro varhany a kostelní zvon, tam číhá smrt a čas je cyklický."

Maxim Horovic, Freemusic / DIYcore

"...nastává neobvyklá situace vzácně vyvážené desky, která by podle zdravého rozumu vůbec vyvážena být neměla – jak si vysvětlit interakci vojenského pochodu přecházejícího v zasmyčkovaný kašel, ozvěnu kovového drum´n´bass ve skladbě Planeteater nebo paranoidní šepot v albové zavíračce Zavři mi oči? Jako obligátní setkání žehličky a deštníku na operačním stole? Rozdíl ale je, že tohle funguje, je to neznámé, zatím ještě nezařazené, neprozkoumané. A tím vzrušující."

Jiří M. Špičák, Newmusic.cz

"...Originální balení počinu toto vše povyšuje na vzácný artefakt, který na první poslech není snadno uchopitelný a každý si musí najít svou cestu jeho vstřebání. "Humanomaly" je zvukově neohraničený zámek a ten se dá odemknout pouze klíčem hrůzností, jež denně plní stránky novin."

Dan Hájek, Musicserver.cz

[ číst všechny recenze ]

Album Humanomaly experimentálního projektu Sensus je temná apokalyptická vize, halucinační trip na křídlech nočních letů. Sonda do stínů lidské duše, znepokojující proud zvukových obrazů drtící smysly. Hřmící hlas rozeznívá zvony věčnosti a probouzí spící světlo. Hladiny zvukových ploch se slévají v křehké zrcadlo, odrážející bezbrannost člověka, lapeného do vlastních sítí civilizačních pastí.
Humanomaly, to je dotyk chladivé oceli, datový tok šlehajících plamenů, krev, popel a zmrzlá hlína.
CZ | EN
Ressonus Records | ress-02: Sensus - Humanomaly
Ressonus Records | ress-02: Sensus - Humanomaly
Ressonus Records | ress-02: Sensus - Humanomaly