Selectone

Selectone

katsa.theo

katsa.theo

Sensus

The Agromaniac

Foma

Foma

Flaub

Fernando Laub (aka flaub) is a composer and visual artist mainly orientated to avant-garde, experimental and electroacoustic music. With the aim of compiling sonic substance and creating new devices from old industrial machines and recycled scrap, he spent several years living into an abandoned factory reconditioned as a sound laboratory. Besides those post-industrial quests he use to travel around the world documenting sonic and visual material. Combining all that stuff with the research of new synthesis methods, his music not only describes pictures, it will transport you to a sort of surreal and sci-fi scenarios, images that are quite difficult to describe.

[ soundcloud | facebook ]

Aleff

Aleff, vlastním jménem Ondřej Gášek, je český producent, jehož hudba osciluje mezi downtempem, ambient technem a industrialem, ale v poslední době jsme jeho tvorbu mohli také zaznamentat na poli filmové scénické hudby.

V listopadu 2014 Ressonus Records vydává Aleffovo album "Selected Punishments". Album, které svým způsobem ilustruje hrubost a opojnost lidského zcestí, navazuje na autorovo industriální pojetí elektronické hudby a uzavírá tak kruh jedné dekády jeho tvorby.

[ soundcloud | facebook ]

Lunacybot

Ian Fleming is an Irish-born composer of electronic music. As Lunacybot, Ian produces a variety of styles ranging from electroacoustic pieces, ambient electronica, glitch and techno. In March 2013, he had a tape piece premiered in the National Concert Hall, Dublin, as part of the Contemporary Music Centre's New Music Week. Since then, he has made his debut as a live performer, opening the inaugural Sonic Arts Waterford festival. He is regularly featured on Lyric FM's award-winning show Nova, Ireland's national programme for contemporary music.

[ soundcloud | facebook ]

Selectone

Hudební projekt Selectone byl počat Davidem Rambouskem v Hradci Králové roku 2004. Svojí zvukovou výlučností a ryze experimentálním přístupem se od počátku vymyká jednoznačnému žánrovému zařazení. Elektronická hudba, ambient a minimalismus zde tvoří základní rámec pro sonické experimenty, v nichž Selectone hledá a nachází zvláštní formy hudebního vyjádření.

[ www | soundcloud | facebook ]

The Agromaniac

Americký umělec, jenž tvoří striktně v anonymitě. Jeho "AM", vydané na Ressonus Records, je ohromující industrial/ambient techno album, volně inspirované povídkou Harlana Ellisona "I Have No Mouth and I Must Scream".

[ soundcloud | facebook ]

Foma

Zvuková alchymie hudebního projektu Foma staví na citlivém vrstvení zvuků analogových i digitálních, zapomenutých a znovu nalezených, často zabarvených do temnějších odstínů. Tak jako fotografie má magickou schopnost zachytit emoci a vytvořit nadreálnou iluzi, Foma syrově i křehce zmrazuje čas v organické zvukové mase s citlivostí černobílého filmu. Projekt Foma založili v Hradci Králové Jiří Tilgner a David Rambousek. Debutové EP "Open In Dark Room Only" vychází 26. dubna 2013.

[ tumblr | soundcloud | facebook ]

katsa.theo

Audiovizuální projekt katsa.theo, za nímž stojí zvukový kolážista Jiří Tilgner, vychází ve své tvorbě zejména ze základů elektroindustriálu, do kterého přirozeně implantuje prvky downtempa, musique concrète, ale i dubstepu. Na svém aktuálním počinu Porto rekapituluje spolupráci se zpěvačkou Milli Janatkovou. Kontrast magického podání jejích snových autorských textů v portugalštině a syrového hudebního podkladu posouvá výsledek do oblasti abstraktního popu.

[ soundcloud | facebook ]

Sensus

Sensus is an experimental project of Radek Charvát from Cheb, which describes his music in his words as "sound flows" or "unidentifiable sound objects". His methods are based mainly on substantial manipulations of sounds and unusual combinations. A blend of natural – artificial, real – virtual, instrumental – mental... results in impressive pieces with dark and alarming atmosphere.

[ www ]

CZ | EN
Ressonus on Soundcloud Ressonus on Facebook
artists